• Stawiamy na Organizm

Obalamy mit skuteczności „jednej kapsułki” preparatu.

Aktualizacja: 28 paź 2019

Czy dawka 1-2 kapsułek może być skuteczna?

Na opakowaniach większości preparatów odżywczych (suplementów diety, żywności medycznej) dostępnych w aptekach bez recepty widnieje informacja, że wystarczy je stosować w ilości 1 lub 2 kapsułek dziennie.


Ale czy to rzeczywiście jest ich zaletą?


Jak to się ma do aktualnego stanu wiedzy i zaleceń żywieniowych, zwłaszcza w przypadku osób chorych? Pamiętajmy, że bezwzględna liczba kapsułek jest czynnikiem drugorzędnym.

Najważniejszym parametrem, którym powinniśmy się kierować, jest zawartość substancji czynnych.

Jeżeli mówimy o olejach rybich, kluczowe spośród nich to:

  • alkiloglicerole,

  • skwalen,

  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe (WKT) omega-3,

  • witaminy tłuszczowe A i D3.

Dlaczego to ten czynnik jest tak istotny?

Bo to właśnie dokładna ilość substancji czynnych, a nie liczba kapsułek, decyduje o korzyściach, jakie organizm może czerpać z danego preparatu. Spójrzmy chociażby na zawartość alkilogliceroli i skwalenu w naszym produkcie o statusie żywność specjalnego przeznaczenia #BioMarine1140 w stosunku do innych popularnych na rynku produktów zawierających olej z wątroby rekinów:


Różnice są widoczne gołym okiem, szczególnie jeśli chodzi o zawartość skwalenu. Wielu producentów w ogóle nie wykazuje jego zawartości. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli mówimy o wielonienasyconych kwasach tłuszczowych (WKT) EPA i DHA omega-3 – zawartość tych związków między poszczególnymi preparatami może się różnić nawet kilkakrotnie.


Warto zauważyć jeszcze, że wielu producentów nie ma poparcia naukowego rekomendowanych przez siebie dawek. O tym, czy dana ilość jest wystarczająca dla organizmu człowieka, powinny decydować twarde dowody naukowe, w tym przypadku – wyniki badań u ludzi.
Dlatego też, kiedy na preparacie widzisz rekomendację „wystarczy 1 kapsułka dziennie”, sprawdź, czy dawkowanie znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych.

Taką wiedzę powinieneś również zyskać od farmaceuty.Pamiętajmy o tym, że organizm każdego z nas ma zupełnie inne zapotrzebowanie na poszczególne substancje. Wynika to z aktualnego stanu zdrowia, masy ciała, trybu życia, stosowanej diety i przyjmowanych leków. Dlatego nie możemy mówić o „uniwersalnej dawce 2 kapsułek”. Dawkowanie każdego preparatu powinno być ustalane indywidualnie dla danego pacjenta. To właśnie odpowiednia dawka preparatu odpowiedniej jakości, a także systematyczność i okres stosowania decydują o tym, czy organizm osiągnie oczekiwane efekty zdrowotne.
Właśnie dlatego, że w #Marinex w swoich działaniach kierujemy się wiedzą powstałą w wyniku przeprowadzenia 44 wieloośrodowych i wielokierunkowych badań u pacjentów, rekomendujemy stosowanie naszych preparatów przez osoby walczące z chorobą w ilościach nawet do 15 kapsułek dziennie!
Udowodniliśmy bowiem, że w przypadku niektórych pacjentów ze szczególnie ciężkimi chorobami, czy też przyjmujących bardzo duże ilości leków, właśnie takich dawek tłuszczów potrzebuje organizm, aby uruchomić procesy prowadzące do skutecznej walki z chorobą i odzyskania zdrowia.


Bywa, że spotykamy się z sytuacjami, kiedy informowali jesteśmy, że takie ilości są bardzo niewygodne do stosowania dla pacjentów czy też pociągają za sobą wysokie koszty. Mówiąc jednak o mniejszych ilościach, działalibyśmy nieetycznie i nieuczciwie, a tych zasad nigdy nie złamiemy.

Skoro bowiem wyniki badań immunologicznych przeprowadzonych u pacjentów wykazały, najwyższą skuteczność działania systemu odpornościowego przy ilości 15 kapsułek dziennie, czy moglibyśmy z czystym sumieniem polecić dawki niższe?

Oczywiście, że nie. Zdrowie i życie naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze a ich wygrane walki z chorobą są największym sukcesem każdego z nas >>

https://biomarinemedical.pl/opinie-pacjentow/opinie.html
Warto podkreślić, iż właśnie w wyniku prowadzenia badań naukowych u pacjentów odkryliśmy, że organizm potrzebuje codziennie całego kompleksu tłuszczów zgodnych z jego genetyką i fizjologią. #BioMarineMedical to efekt naszych odkryć naukowych.BioMarine®Medical o statusie żywność medyczna, to nie jedna czy 2 substancje lecz 3 rodzaje biologicznie wytworzonych pełnowartościowych olejów rybich:


  • pochodzących z 8 gatunków ryb, poławianych w najczystszych wodach Oceanu Spokojnego i Morza Beringa,

  • będących jedynym źródłem tak kompletnej kompozycji długołańcuchowych tłuszczy na czele z alkliloglicerolami, skwalenem, 7 kw. tł. omega-3, w tym EPA, DPA i DHA, witaminami A (retinol) i D3 (cholekalcyferol),

  • opracowanych w prawidłowych ilościach i naturalnych proporcjach,

  • zastosowany został w 39 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badaniach u pacjentów chorujących z powodu infekcji, nowotworów, RZS, łuszczycy, alergii, choroby wieńcowej, schizofrenii

  • jako jedyny zastosowany u chorych na nowotwory płuc i jelita grubego w dawce 50ml dziennie,

  • jako jedyny otrzymał rekomendację odżywiania w trakcie leczenia onkologicznego >> https://biomarinemedical.pl/rekomendacja-onkologiczna.html


Wyniki badań wykazały, że organizm człowieka otrzymujący #BioMarineMedical wytwarza efekty niezbędny do utrzymania i przywracania zdrowia, których nie można osiągnąć w żaden inny sposób.

Powyższe fakty naukowe świadczą o wielokierunkowych genetycznym i fizjologicznym zapotrzebowaniu organizmu człowieka na te tłuszcze.Połączenie 3 rodzajów pełnowartościowych, biologicznie aktywnych olejów rybich z 8 gatunków ryb, poławianych w wodach o certyfikowanej czystości.


Jak zawsze, podziel się tą wiedzą z osobami, którym może ona uratować zdrowie i życie.


Jeżeli potrzebujesz się upewnić, czy powinieneś stosować BioMarine®Medical u siebie, skonsultuj to z Ekspertami ds. Żywienia w Chorobach Przewlekłych, lub zobacz jak go stosować.


2,575 wyświetlenia0 komentarz

Zapisz się do Newsletter'a

© 2019 Stawiamy na Organizm.