• Zespół SnO

Chorujesz onkologicznie?

Aktualizacja: 28 paź 2019

Poznaj najnowszą, oficjalną rekomendację żywieniową w chorobach onkologicznych.

Marinex International

MARINEX od blisko 20 lat prowadzi badania naukowe nad poznaniem genetycznego i fizjologicznego zapotrzebowania organizmu człowieka na składniki budulcowe. W tym celu przeprowadziliśmy 43 wieloośrodkowe badania naukowe u pacjentów chorujących z powodu infekcji, RZS, łuszczycy, alergii, choroby wieńcowej i schizofrenii.

Dokonaliśmy ważnych odkryć w immunologii, kardiologii i neurologii.

2 lata temu uzyskaliśmy kolejną zgodę Komisji Bioetycznej UMŁ na rozpoczęcie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi, interwencji żywieniowej produktem #BioMarineMedical (połączenie 3 olejów rybich) o statusie żywność specjalnego przeznaczenia medycznego u pacjentów chorujących z powodu zaawansowanego raka płuc. Kilka dni temu otrzymaliśmy od zespołu badawczego informację, która jesteśmy pewni w znaczący sposób może zmienić życie pacjentów onkologicznych.


Na podstawie wyników badania opracowana została oficjalna rekomendacja żywieniowa w chorobach onkologicznych. Rekomendacja ta została przygotowana przez Zespół Dietetyczek Szpitalnych pracujących w tym badaniu bezpośrednio z pacjentami. Jesteśmy świadomi że, rekomendacja ta jest odpowiedzią na problemy pacjentów, z jakimi walczą każdego dnia:


„Na podstawie naszej wieloletniej pracy z ludźmi chorymi, możemy jednoznacznie stwierdzić, że odpowiednie żywienie daje znacznie wyższą skuteczność stosowanych terapii leczniczych, a stan odżywienia pacjenta wpływa na jego samopoczucie i efekty leczenia. Dieta stanowi integralną część procesu terapeutycznego.

Dla pacjentów z zdiagnozowanym nowotworem płuc, rekomendujemy stosowanie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego BioMarine®Medical, w ramach leczenia żywieniowego równolegle z leczeniem medycznym.

W trakcie interwencji żywieniowej 50 ml dziennie BioMarine®Medical zaobserwowałyśmy:

-poprawę kondycji organizmu pozwalającą na zastosowanie właściwego cyklu chemioterapii

-utrzymanie się dobrych wyników morfologii, które dopuszczały pacjentów do kolejnych cykli chemioterapii

- u części pacjentów zmniejszenia się masy guza porównywalna w badaniach obrazowych

- ustąpienie objawów depresji

- poprawienie się apetytu, nie było znaczącej utraty wagi

- poprawienie się kolorytu skóry, wzmocniły się włosy i paznokcie”


Agnieszka Krawczyk, Sylwia Głąbska, Joanna Serdiuk

Dietetyczki szpitalne w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w ŁodziCzy jest to rekomendacja żywieniowa tylko dla Pacjentów z rakiem płuc?

Choć w badaniu udział wzięli pacjenci z rakiem płuc, zalecenia te odnoszą się do wszystkich pacjentów onkologicznych.

Dlaczego? Bo problem zaburzeń w obrazie morfologii krwi dotyczy niemal połowy pacjentów z nowotworami litymi i prawie wszystkich chorych zmagających się z białaczką i chłoniakami.

Podobnie sytuacja wygląda ze spadkami nastroju i depresją, z którymi mierzy się 50% chorych na raka.

Zachowanie dobrej kondycji organizmu oraz prawidłowych wyników morfologii to warunki decydujące o tym, czy lekarz da pacjentowi zielone światło na przyjęcie kolejnego cyklu chemioterapii.

To również mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych terapii. Nieprzerwany cykl leczenia i mniej komplikacji polekowych to z kolei większe szanse na zwycięskie wyjście z choroby onkologicznej. Fizjologiczne lipidy są organizmowi niezbędne zarówno do walki z chorobą, jak i toksycznością terapii w przypadku każdej choroby nowotworowej.


Dowodem na to, jak ogromnym zaufaniem pacjentów onkologicznych cieszy się #BioMarineMedical jest rekomendacja zamieszczona na stronie Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonek” >> https://amazonki-lodz.org/biomarinemedical-podstawa-zywienia-w-leczeniu-chorob-nowotworowych/


Nie wyobrażamy sobie, abyśmy nie podzielili się z Tobą tą informacją. Dlatego, jeśli znasz kogokolwiek, kto właśnie walczy z chorobą, w tej chwili na pewno masz świadomość, że zdrowie tej osoby jest także w Twoich rękach – podziel się z tą osobą wiedzą, która może uratować jej życie >> https://biomarinemedical.pl/rekomendacja-onkologiczna.htmlJeżeli potrzebujesz się upewnić, czy powinieneś stosować BioMarine®Medical u siebie, skonsultuj to z Ekspertami ds. Żywienia w Chorobach Przewlekłych, lub zobacz jak go stosować.

6,603 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zapisz się do Newsletter'a

© 2019 Stawiamy na Organizm.