• Zespół SnO

Dlaczego BioMarine®Medical nie jest przepisywany na recepcie?

Aktualizacja: 28 paź 2019

Dlaczego Twój lekarz nie poleca Ci żywności medycznej?Zastanawiasz się dlaczego Twój lekarz nie poleca Ci żywności medycznej i diety dostosowanych do zwalczania przez Twój organizm choroby, na którą chorujesz?


Odpowiedź jest bardzo prosta. Specjalizacją lekarza nie jest odżywianie, ale leczenie.

Tym samym nie musi on posiadać szerokiej wiedzy z tego zakresu i nie możemy mieć o to do niego pretensji. Lekarz jest specjalistą w swojej dziedzinie i to w jej zakresie możesz oczekiwać jego pomocy. Co więcej, naciskanie na niego w sprawie tego, jaką dietę powinieneś stosować może być mocno frustrujące dla obu stron.


To właśnie dlatego powstały takie specjalizacje jak dietetyka i fizjologia, abyś w sprawach dotyczących żywienia mógł korzystać z wiedzy osób, które się nimi zajmują.

Odżywianie podczas walki z chorobą.

Najczęściej profesja dietetyka kojarzy nam się z kontaktami w celach redukcji masy ciała. Zapominamy bowiem, jak istotna jest kwestia odżywiania podczas walki z chorobą. Warto w tym miejscu podkreślić, iż w terapiach leczniczych jest równie ważna jak leczenie medyczne.


Każdy z nas słyszał na pewno choć raz w życiu określenie „organizm pacjenta jest silny, więc może walczyć z chorobą”. Siła organizmu pochodzi właśnie z żywności jakiej mu dostarczamy każdego dnia – w terapii dobór składników nigdy nie jest przypadkowy.


Nie oznacza to jednak, iż Twój lekarz nie powinien wiedzieć jaką stosujesz dietę i żywność medyczną. Informując go, iż jesteś pod opieka dietetyka lub fizjologa dajesz mu natychmiast znać, iż Twój organizm jest otoczony opieką z punktu widzenia każdego z ważnych aspektów terapeutycznych.


Specjaliści Marinex

Dlatego od samego powstania firma MARINEX tworzyła zespół ekspertów w dziedzinie genetycznego i fizjologicznego odżywiania.

Są to ludzie, którzy znają potrzeby organizmu nie tylko z literatury naukowej lecz z 44 przeprowadzonych wieloośrodkowych badań naukowych u pacjentów chorujących z powodu:


- infekcji,

- nowotworów,

- RZS,

- AZS i łuszczycy,

- alergii,

- choroby wieńcowej,

- schizofrenii.


Dodając do tego tysiące rozmów z pacjentami o różnorodnych wymaganiach żywieniowych, należy stwierdzić, że stawia to nasz zespół w kategorii wybitnych ekspertów posiadających ratującą zdrowie życie wiedzę.


Dla Pacjenta oznacza to, że otrzyma od nich zalecenia żywieniowe poważnie zwiększające skuteczność i bezpieczeństwo leczenia w/w chorób.Jeżeli potrzebujesz się upewnić, czy powinieneś stosować BioMarine®Medical u siebie, skonsultuj to z Ekspertami ds. Żywienia w Chorobach Przewlekłych, lub zobacz jak go stosować.

767 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zapisz się do Newsletter'a

© 2019 Stawiamy na Organizm.