• Stawiamy na Organizm

Czy Twój Organizm jest gotowy na upały?

Aktualizacja: 17 wrz 2019

Sezon ekstremalnie wysokich temperatur w pełni a przed nami kolejne upalne dni. To szczególnie trudny czas dla pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego.Wraz ze wzrostem temperatury naczynia krwionośne rozszerzają się, a w konsekwencji spada ciśnienie krwi. Aby utrzymać je na odpowiednim poziomie, serce zaczyna bić szybciej i wykonuje większą pracę. U osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego zwiększone obciążenie serca może prowadzić do zaburzeń w jego ukrwieniu i pojawienia się dolegliwości bólowych.


W trakcie upałów z powodu nadmiernego pocenia się znacznie zwiększa się ogólna utrata płynów. W krwi o większej lepkości dochodzi do wzmożenia agregacji płytek krwi, która zwiększa ryzyko tworzenia się zakrzepów, a tym samym występowania zawałów serca i udarów mózgu.Czy Twój Organizm jest gotowy na takie ryzyko?

Pamiętajmy również, że panujące upały stanowią niezwykle duże obciążenie dla szpiku kostnego, a tym samym - układu immunologicznego. Każdy spadek odporności jest szczególnie groźny dla pacjentów chorujących przewlekle, w tym na schorzenia układu sercowo -naczyniowego.


Według danych WHO aż 80% przypadków zawałów serca można uniknąć, zmieniając nawyki żywieniowe.

Dlatego właśnie w tym okresie warto zadbać o odpowiednią dietę, która zapewni prawidłową pracę całego organizmu, a przede wszystkim układu sercowo-naczyniowego. Niezbędnym jej elementem są wielonienasycone kwasy tłuszczowe (WKT) EPA i DHA omega-3, których bogatym i łatwo przyswajalnym źródłem jest preparat #BioMarineMedical.
Jeżeli potrzebujesz się upewnić, czy powinieneś stosować BioMarine®Medical u siebie, skonsultuj to z Ekspertami ds. Żywienia w Chorobach Przewlekłych, lub zobacz jak go stosować.

1,822 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zapisz się do Newsletter'a

© 2019 Stawiamy na Organizm.